Fajnie być 40+!

Fajnie być 40+! O tak właśnie. Pomimo różnych wzlotów i upadków, jako osoby po 40 mamy cechy, których młodsi mogą nam zazdrościć. A nawet uczyć się od nas, jak fajnie korzystać z doświadczenia i różnych sytuacji życiowych, które nas budują. Bycie po 40 jest bardzo OK i chcemy, żeby w świat poszedł bardzo jasny przekaz: jesteśmy 40+ i przestańcie o nas mówić per seniorzy!

Jakiś czas temu w naszej grupie Projekt40plus zebrałam opinie, dlaczego fajnie być po 40, co w sobie lubimy i co powinni w nas doceniać potencjalni pracodawcy. Tak więc ten tekst jest efektem rozmowy z Magdą, Anetą, Moniką, Kasią i Katarzyną.

Co więc jest fajnego w byciu 40+?

Większy dystans do wszystkiego, inne priorytety, większy spokój.

Więcej czasu dla siebie i więcej dystansu do siebie i innych.

Całkiem spory dystans do samego siebie, łatwiejsze odpuszczanie tego, na co nie mamy wpływu, wyostrzone poczucie humoru, większe docenienie zwyczajnych rzeczy np. rozmów o pogodzie z sąsiadem, świadomość, ze nieoczywistości to część życia.

To czas kiedy zbieram owoce i mogę ocenić co zrobiłam źle a co dobrze…to czas gdy patrzysz na prawie już samodzielne dzieci i myślisz, że warto było poświęcić im swój czas. Czasami myślę co zrobiłbym inaczej. Żałuję niektórych decyzji, a z drugiej strony wiem, że tych dobrych wyborów było więcej. A przede mną jeszcze dużo do zrobienia. Nauka, bo w końcu człowiek uczy się przez całe życie. Podróże, bo jeszcze wielu miejsc nie widziałam, praca która umożliwia podejmowanie dojrzałych decyzji. Mogę tylko powiedzieć i rzucić zaklęcie “chwilo trwaj!”.

40plus? Wszystko mogę, nic nie muszę!

A Ty jak myślisz? Fajnie być 40+? Podziel się w komentarzu swoimi przemyśleniami. Koniecznie też przeczytaj nasz tekst 20 powodów, żeby zatrudnić osobę 40+.